مطالب دستگاه های لیزر برش فلز

 • 1

 • کاربرد انواع توان های مختلف تیوب ها

  کاربرد انواع توان های مختلف تیوب ها

  تیوب لیزر ۱۰۰ وات

  جالب است بدانید که برای برش ورقه هایی از جنس پلکسی ،چوب مانند ام دی اف ، چرم ها تا ضخامت حد اکثر ۱۰میلیمتر از تیوب لیزر ۱۰۰ وات استفاده میشود.نکته ی دیگر در باره ی تیوب های ۱۰۰ وات این است که در شرایط بسیار خوب و ایده آل میتوانند تا حد ۱۲۰ وات خروجی داشته باشندبه همان علت در بازار نام دیگر این تیوب هارا ۱۲۰ وات هم میگویند.

  تیوب لیزر۸۰ وات

  برای برش چرم تا حد اکثر ضخامت ۶ میلیمتر و ورقه های پلکسی ، ورقه های چوبی مانند ام دی اف ، پارچه ها،از این نوع تیوب ۸۰ وات استفاده میشود و کاربرد خواهد داشت .در نظر داشته باشد که این نوع تیوب ها در بهترین شرایط ممکنه و ایده آل تا حد اکثر ۹۰ وات میتوانند خروجی بدهند از این رو نام دیگر این تیوب در باز تیوب ۹۰وات هم گفته میشود.

  تیوب لیزر ۶۰ وات

  برای حکاکی روی سنگ های مزار همان سنگ قبر ها ، حکاکی چوب ، حکاکی چرم، حتی برش پارچه و مواد دیگر اما در ضخامت های بسیار کم از تیوب های ۶۰ وات استفاده میشود.قابل توجه است که بدانید تیوب ۶۰ وات به دلیل اینکه از ضخامت اشعه ی کمی برخوردتر است موردی خوبی برای بکار گیری در کار های حکاکی است .

   

  منبع 

 • تیوب لیزر

   

   

  چندین راه و روش جهت افزایش توان و قدرت تیوب ها

  ۱- اگر آلودگی در آینه ی تیوب لیزر خود مشاهده کردید به هیچ عنوان دستگاه لیزر خود را روشن نکنید این موضوع باعث خرابی بسیار جدی در تیوب و حتی در دستگاه لیزر شما خواهد شد
  ۲- شما میتوانید با استفاده از الکل ۱۰۰%خالص سطح آینه های دستگاه لیزر خود را تمیز کنید .
  ۳- حتما توجه داشته باشید که الکل خالص را هنگام استفاده برای آینه ها به صورت اسپری کردن استفاده کنید .
  ۴- دقت کنید که اگر میخواهید دستگاه لیزر خود را روشن و استفاده کنید حتما قبل از روشن کردن دستگاه خود از بخار شدن الکل از روی آینه های دستگاه مطمئن شوید .
  ۵- اگر روش های ذکر شده برایتان نتیجه ای نداشت یادر انجام آنها دچار مشکلی شدید در این صورت بهتر است که از کارشناسان خبره در این زمینه یا تعمیر کار های حرفه ای دستگاه های لیزر کمک بگیرید و استفاده کنید.
  ۶- دمای محیطی دستگاه و تیوب حتما باید بین ۳۰ الی ۴۰ درجه سانتی گراد باشد و رطوبت حتما۷۰%باشد.
  ۷- دمای چیلر یا همان خنک کننده باید بین ۱۸ تا ۲۴ درجه ی سانتی گراد باشد .
  نکته:توجه داشته باشید که برای نصب تیوب بر روی دستگاه های لیزر خود حتما از کارشناسان خبره در این زمینه استفاده کنید.

   

  منبع